Ученици Средње школе „Лукијан Мушицки“ одржали седницу парламента у Скупштини општине Темерин

Председник општине Темерин Младен Зец поздравио је ученике Средње школе „Лукијан Мушицки“, који су своју последњу седницу Ученичког парламента у овој школској години одржали у сали Скупштине општине Темерин.

Том приликом истакнуто је да је важно младима омогућити да се већ током школовања упознају са радом институција и значајем дијалога, одговорности и активног учешћа у друштву. Сала у којој се доносе важне одлуке за општину овога пута била је место на ком су ученици разговарали о темама значајним за школску заједницу и свој будући ангажман.

Младен Зец поручио је да верује како управо међу овим младим људима стасавају будући професори, лекари, инжењери, али и они који ће једног дана преузимати одговорност за развој локалне заједнице.

Одржавање седнице Ученичког парламента у Скупштини општине представља још један корак ка јачању сарадње локалне самоуправе и младих, као и подстицању њиховог активног укључивања у друштвени живот.