У Беочину је јуче одржано пето заседање Савета Јужнобачког управног округа, на ком су представници локалних самоуправа разговарали о актуелним темама и функционисању општина и градова у првим месецима 2026. године.
Састанку је присуствовао и председник општине Темерин Младен Зец, који је са осталим представницима локалних самоуправа учествовао у разговорима о привредним кретањима, стању на тржишту рада, као и флуктуацији радних места на територији округа.
Током заседања размењена су искуства о изазовима са којима се локалне самоуправе сусрећу, али и о мерама које се спроводе у циљу унапређења услова за привредни развој и запошљавање.
Истакнут је значај сарадње општина и градова, као и континуиране комуникације са надлежним институцијама, како би се ефикасније одговорило на потребе грађана и привреде.
Савет Јужнобачког управног округа наставиће и у наредном периоду да кроз редовна заседања разматра теме од значаја за развој локалних самоуправа и унапређење квалитета живота грађана.
